دانلود فایل(نگاهی به مسجد جامع تاريخي محمديه و مسجد نظام مافی و پلانهایی از مساجد شهرنائین)

نگاهی به مسجد جامع تاريخي محمديه و مسجد نظام مافی و پلانهایی از مساجد شهرنائیننگاهی به مسجد جامع تاريخي محمديه و مسجد نظام مافی و پلانهایی از مساجد شهرنائین|30019583|bfy50542171|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان نگاهی به مسجد جامع تاريخي محمديه و مسجد نظام مافی و پلانهایی از مساجد شهرنائین آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

فرمت فایل: wordتعداد صفحات: 12

مسجد جامع نائينبا توجه به آنچه در کتاب مرآت البلدان آمده است، بنای اوليه اين مسجد منسوب به عمر بن عبد العزيز خليفه هشتم اموی است که دوران خلافتش از سال 99 تا 101 هجری قمری بوده است.سمت چپ منبرِ منبت کاری شده و در قسمت فوقانی آن کتيبه ای به تاريخ 711 هجری قمری موجود است که قديمترین تاريخ ثبت شده در بنا است.کتيبه در چوبی مسجد ، تاريخ 784 هجری قمری را نشان می دهد و بر ديوار و ستونهای شبستان جنوبی،چند سنگ مزار وجود دارد که يکی از آنها به تاريخ 784 هجری قمری است.

معرفي مسجد سركوچه محمديهاين بناي تاريخي درمحله محمديه يكي از محلات قديم شهر نائين واقع شده است. مسجد سركوچه محمديه متعلق به قرون اوليه هجري بوده كه بيش از يك هزارسال قدمت دارد و از نظر شكل و پلان كاملا" بامساجد ديگر متفاوت بوده و اين يكي از ويژگيهاي مهم بناي مذكور مي باشد.

مسجد جامع تاريخي محمديهمسجد جامع تاريخي محمديه در محله محمديه شهر نائين در ميدان بالاي اين محل متعلق به قرون چهارم ويا پنجم هجري است .