دانلود فایل(نظام برنامه ریزی شهر در هلند)

نظام برنامه ریزی شهر در هلندنظام برنامه ریزی شهر در هلند|32038623|bfy50542171|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان نظام برنامه ریزی شهر در هلند آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.


فهرست مقدمه چارچوب قانونی حکومت‌های محلی و برنامه‌ریزی توسعه شهری تعریف برنامه‌ریزی توسعه شهری و اهداف آن نظام برنامه‌ریزی فضایی نقش حکومت‌های محلی و مردم در تهیه و بررسی طرح‌ها ساختار نظام مدیریت شهری وظایف حکومت‌های محلی منابع مالی حکومت‌های محلی ارزیابی نظام‌ برنامه‌ریزی توسعه و مدیریت شهری
مقدمه در هلند حکومت‌های محلی هر یک شورای خاص خود را دارند که توسط مردم انتخاب شده و هر یک در قلمرو خاص خود با نظارت مستقیم حکومت مرکزی و مطابق قانون اساسی کشور با استقلال نسبی فعالیت می‌کنند. هلند از ۱۲ استان (ایلات) و ۷۱۴ شهرداری تشکیل یافته است و مدیریت استانی از سه ارگان تشکیل یافته است: شورای عالی، هیات اجرایی استانی و کمیسر سلطنتی. شورای استانی، نماینده مردم در آن استان بوده و تعداد نمایندگان آن از ۴۷ تا ۸۳ نفر تغییر می‌کند. تمامی نمایندگان با رای مستقیم مردم و با سیستم رای‌گیری نسبی برای مدت ۴ سال انتخاب می‌شوند. در هلند حکومت‌های محلی هر یک شورای خاص خود را دارند که توسط مردم انتخاب شده و هر یک در قلمرو خاص خود با نظارت مستقیم حکومت مرکزی و مطابق قانون اساسی کشور با استقلال نسبی فعالیت می‌کنند.
چارچوب قانونی حکومت‌های محلی و برنامه‌ریزی توسعه شهری در قانون اساسی پیش‌بینی شده است که استان‌ها و شهرداری‌ها به وسیله قانون ایجاد یا منحل شوند، همچنین ساختار حکومتی که آنها خواهند داشت و میزان نظارت و مباشرتی که توسط مسوولان بالاتر بر فعالیت‌شان اعمال خواهد شد، نیز تعیین شده است. با توجه به این امر که به استان‌ها و شهرداری‌ها به مقدار زیادی استقلال عملکردی داده شده است، با این وجود قانون اساسی کنترل‌های لازمه را نیز پیش‌بینی کرده است، بدین معنی که: بودجه و مالیاتی که توسط قوانین وضع شده، به علاوه تصمیمات مهم مالی استان‌ها و شهرداری‌ها ‌باید برای تصویب به سطوح بالاتر منعکس شود.