دانلود فایل(تحقيق مردم سالاري، بررسي يك نظريه در دو نظام حقوقي)

مردم سالاري, تعريف مردم سالاري, مردم سالاري در نظام حقوقي, تحقيق رشته حقوق, كار تحقيقي حقوق, دانلود تحقيق ,مردم سالاری دینی, مفهوم مردم سالاری, بررسی حقوقی مردم سالاری, اصول مردم سالاری ,تحقیق پیرامون مردم سالاریتحقيق مردم سالاري، بررسي يك نظريه در دو نظام حقوقي|34009239|bfy50542171|
در حال حاظر فایل کامل و برتر با عنوان تحقيق مردم سالاري، بررسي يك نظريه در دو نظام حقوقي آماده دریافت می باشد برای مشاهده جزئیات فایل به ادامه مطلب یا دریافت فایل بروید.

چكيده:
مردم سالاري از مفاهيم بحث برانگيز در حوزه فلسفه سياست و حقوق است. با توجه به گرايشي كه در كشورهاي گوناگون به اين نظريه وجود دارد، اين پرسش مطرح شده است كه آيا مي توان مردم سالاري را منطبق با فرهنگ و ارزش هاي هر ملت بومي ساخت يا مردم سالاري نظريه اي يكپارچه است كه نفي مطلق يا تسليم كامل تنها چاره مواجهه با آن است؟
در كشور ما اين پرسش تحت عنوان چگونگي جمع بين جمهوريت و اسلاميت آغاز شده و با طرح نظريه مردم سالاري ديني ادامه يافته است، اين در حالي است كه در برابر طرفداران، برخي نيز اساسا منكر چنين ماهيتي شده و حتي آن را بدعت آميز خوانده اند.
مقاله حاضر در صدد آن است تا پس از بررسي مباني ونتايج نظريه مردم سالاري در غرب، اثبات نمايد كه در حقوق اساسي جمهوري اسلامي ايران، اين نظريه به مثابه روش اداره جامعه پذيرفته شده است اما به مثابه يك جهان بيني، نه !